The Ignu Underground


The Ignu Underground

Hudba The Ignu Underground je ovlivněna psychedelií, undergroundem, šedesátými léty a pokládá velký důraz ne melodičnost písní. V neposlední řadě se hlásí k sedmdesátým a osmdesátým letům českého undergroundu (DG 307 nebo Plastic people of the universe).

 

V Mladé Frontě Dnes kapelu The Ignu Underground charakterizovali takto: „Kapela The Ignu Underground, která je inspirována beatníky, kombinuje prvky netradiční undergroundové muziky s psychedelickým rockem. Autor: (mat)

 

 

profil na BZ

 

Ignác Dřevor

Markéta Zelenoočko Vrkočová

„Shnilý koník nocí kluše

a noří se v naše duše“

Obsazení The Ignu Underground:

Marek Šolmes Srazil - kytara a zpěv
Jakub Drsný Drs – housle, zpěv
Marek Mára Neuman – basa

Kontakt:

Marek Šolmes Srazil:
Mail: ignu@ignu.cz

 

Ukázky naší tvorby najdete zde.

Plánované koncerty najdete na úvodní stránce - zde.

 

Razítko

 

The Ignu Underground vznikly v prosinci roku 2005 po setkání Šolmese s Honey a následně jejími sestrami Andulkou a Janou. Šolmes pro kapelu píše všechny písně. V roce 2006 po několika koncertech The Ignu Underground nahráli studiové cd v Ledči nad Sázavou. Rok 2007 byl hlavně ve znamení Šolmesových příprav na další léta. V tomto roce se také ke kapele přidali Kuba a Mára. Od roku 2008 kapela hraje klasické koncerty, ale vystupuje i s auduvizuálními projekty jako např. „Večer s Kurtem Cobainem“, tematické pásmo „Zbojník“, či „Šolmesův svět“. V roce 2008 také natočili videoklip pro známou skladbu Wild thing, kterou opravdu velice zvláštně upravili. The Ignu Underground vystupovali v klubech Kaštan, V. Kolona v Bohnicích, Carpe diem atd. Roky 2009 a 2010 byly ve znamení koncertování a stále se rozšiřujícího repertoáru, který čítal na 50 Šolmesových skladeb. Pro nedostatek času však nové cd, na které se stále chystali, nenatočili. V roce 2011 děvčata Kuny odešly, neboť vyrostly a potřebovaly se věnovat více svým osobním záležitostem, než zpívat písně o mrtvých dětech :) The Ignu Underground tedy pokračují dál ve třech, chodí na pivo, zkouší, koncertují a stále připravují to neuskutečněné nové cd…

 

design, html/css maroslav a i.d.