skrytá sekce

Stránky Marka Šolmese Srazila, hudebníka, spisovatele, učitele a hipíka. 

Kapela The Ignu

Ignu

The Ignu založili na jaře roku 1989 dva přátelé v životě i v hudbě Marek Šolmes Srazil a Jiří Popel Popelka. Oba dva hráli na kytary a poslouchali hudbu šedesátých let. Prvním bubeníkem The Ignu byl Emil Markov Bonev a prvním baskytaristou Šolmesův pokrevní bratr Honza John Domkař.

Posléze byl bubeníkem The Ignu Pavel Navratovič a na postu baskytaristy se vystřídalo hned několik hráčů, např.: Petr Medvěd Vítek, Pavel Král, Vítězslav Pilmajer nebo Honza Nuno Mašek. Nakonec se Popel z kytaristy na basistu předělal a The Ignu hráli v letech 1997 – 1999 ve třech.

The Ignu v devadesátých letech působili také jako Nirvana revival s názvem The Ignu present Nirvana revival.

Po mnoha letech hraní všude možně (zvláště bylo slavné období každotýdenního vystupování v heroinovém klubu Tabáno) a po mnohých změnách v obsazení kapely, Šolmese opustil jeho přítel Popel, neboť se musel začít naplno věnovat své rodině. Šolmes čas od času tvoří všelijaké nahrávky s hostujícími podobně pološílenými Ignu..

Ignu

V roce 2004 Šolmes nahrál u sebe doma v Třískárně cd  „Šolmes“ na které si pozval různé hosty, například svého starého bubeníka Pavla Navratoviče. Spolu se domluvili a v roce 2005 obnovili i s Popelem, jenž hrál na basu, The Ignu present Nirvana revival. Tento projekt po ročním působení v klubech Kain či Rock kafé skončil.

Ignu

Od ledna roku 2005 The Ignu existovali jako duo: Vesmírný John Ufoun (Marek Šolmes Srazil) - kytara, zpěv a Královna Garany (Martina Tína Fišerová) - kytara, zpěv. K nim se občas připojily hosté: Otto Hejnic – konga, Kuba Doležal – saxofon, Jakub Kuba Drsný Drs - housle a Marek Mára Neuman - basa. The Ignu hráli Šolmesovy původní skladby, většinou v anglickém jazyce.

Šolmes v prosinci roku 2005 založil ještě odnož The Ignu s názvem The Ignu Underground, která hraje jeho skladby v jazyce českém.

Ingu

The Ignu v roce 2007 uspořádali několik koncertů a natočili nové cd Ep vol.1. V Roce 2008 nahradila Tínu zpěvačka Tereza Volfová a přišel optimistický basista jménem Dalibor Dali Zíma.

Ignu

Po problémech s bubeníky se konečně v roce 2009 objevil Eduard Proklška, ten v kapele působil přibližně rok a poté se k The Ignu v roce 2010 vrátil starý dobrý bubeník Pavel Navratowitz. Terezku nahradila zpěvačka Táňa Vrabcová, která ale posléze přestoupila do Šolmesova nového projektu, The Ignu Pianissimo, který hraje jemné Šolmesovy písně v anglickém jazyce. The Ignu ještě stihli s Eduardem nahrát na podzim 2010 několik písní a natočit nová videa.

Ignu

The Ignu hráli dál ve třech po všech možných klubech BEAT-GRUNGE. Ovšem po létě v roce 2011 se Šolmes s Dalim dohodli, že už je toho všeho nějak moc. Dali se vrhl na stavění domu a Šolmes se vrátil ke své metodě z prvních let 21. století. Od roku 2011 do roku 2012 pořádal koncerty se svými přáteli a vytvářel všelijaké nahrávky, například parodické cd Eseretika (2012). Od roku 2013 The Ignu vystupují jako duo Marek Šolmes Srazil a Martina Tína Fišerová, kterou alternuje Veronika Karlová. Jako hosté vystupují Jiří Popelka (basová kytara) a Matěj Drs (cajon). Hrají po klubech, ale také vystupují pro děti i dospělé v knihovnách a kulturních střediscích.

V roce 2014 se změnilo obsazení kapely na duo Marek Šolmes Srazil (kytara, zpěv) a Veronika Karlová (kytara, zpěv), často s nimi vystupuje i Matěj Drs (cajon).