skrytá sekce

Stránky Marka Šolmese Srazila, hudebníka, spisovatele, učitele a hipíka. 

Marek Šolmes Srazil

Vystudoval předškolní a mimoškolní pedagogiku a již od svých 14 let, kdy se stal rádcem v turistickém oddíle, zasvětil svůj život dětem. Působil 15 let jako třídní učitel v mateřských školách v Praze. Mimo jiné i v lesní MŠ Montessori. Nyní spolupracuje s několika MŠ v Praze, vede dětské hudební kroužky, učí děti na kytaru, vede „Šolmesův dětský klub“ pro děti od 4 do 14 let a do roku 2017 byl hlavním vedoucím o oddílu Vlčata (od roku 1998, jeho členem byl od roku 1984). Marek je také spisovatel, skladatel, zpěvák, kytarista a vedoucí kapely The Ignu. Vydal několik autorských knih: Pohádky do postýlky, Pohádky do postýlky 2, Žlabák a Žlabanda, povídky Pod okny a Neotenie a sbírku básní Od Máje do podzimu.

Také vydal 2 cd pro děti – Šolmes dětem a Šolmes malým i velkým, několik cd svých kapel a autorské parodické cd Eseretika. Toho času pracuje na říkadlech o zelenině a knize pro starší děti a dospělé „Klubko hadů“.

Se svou knihou „Pohádky do postýlky“ vystupuje pro děti po celé ČR, kde dětem předčítá, povídá si s nimi, zpívá a učí děti kreslit postavičky z pohádek. Také pořádá koncerty se svými dětskými písněmi a zaštiťuje zábavné akce pro děti. Spolu s Lídou Hroudovou založil divadlo pro děti KPK (Kartáček, Pasta a Kelímek).

Něco na čtení ke stažení :)
pohádky
povídky
básnické sbírky

Kontakt

E-mail: [javascript protected email address]
Tel.: +420 606 333 895
Životopis: ke stažení