skrytá sekce

Stránky Marka Šolmese Srazila, hudebníka, spisovatele, učitele a hipíka. The Ignu - Rybanaruby 14.10.2005


pozvánka

Kuní večírek

Už se stává skoro tradicí, že chodim na koncerty vždy o něco později, ale naštěstí se snad ještě nikdy nezačalo úplně přesně, takže nějakých těch deset minut zpoždění vůbec nevadí. :-) 

Vzala jsem s sebou jednu ze svých sester a i když jsme přišli asi ve 20:10, nějakou dobu jsme jen tak seděly, kecaly a prohlížely si knížky v poličkách.

Z rozjímání o ničem nás vyrušil nástup zástupců všech kun při Kuním pochodu. Představily se nám kuny Lída Hroudová a Simona Babčáková jako Fiona Kuninová a Marta Kuninda. Obě měly na sobě tlusté hnědé kožichy s beranicí na hlavě a celé se podobaly kunám. Přes večer nás provázely světem kun, poslaly do publika pár obrázků a ukázaly rozdíl mezi vycpanou kunou a sušeným jezevcem. :-) 

Samozřejmě večer nezůstal jenom u kun, ale mohli jsme si poslechnout i několik písniček od Marka a Martiny, tedy Johna Ufouna a královny Garany. Některé s věnováním, některé jen tak, ale na tvářích všech diváků bylo vidět nadšení, pohoda a spokojenost.

Vystoupení trvalo asi hodinu a půl a všichni se dokázali soustředit celou dobu bez přestávky. Kolem desáté se pár lidí přesunulo vedle do baru a chválili a děkovali účinkujícím za příjemný večer.

Asi v jedenáct jsem se se sestrou zbalila a odjeli jsme pražskou hromadnou dopravou rychle do postele, vždyť ráno nás čekala škola.

Takže se na vás těšim opět v Ryběnaruby! :-) 

Hanynka