skrytá sekce

Stránky Marka Šolmese Srazila, hudebníka, spisovatele, učitele a hipíka. The Ignu - Rybanaruby 17.6.2005


Ryba Naruby, 17.6.2005

 

The Ignu – Rybanaruby

Koncert Vesmírného Johna Ufouna a královny Garany proběhl v neobyčejném klubu Rybanaruby a kdo tam nebyl, prohloupil a určitě si nesmí nechat ujít příští vystoupení!

Sedla jsem si na konec dřevěných řadových sedaček a než koncert začal, prohlížela jsem si interiér sklípku. Vládla tam uklidňující atmosféra provoněná františky či vonnými tyčinkami. Všude kolem plápolaly do šera plamínky svíček a na stěnách visely různé šátky a lampiony.

Ze snění mě probudil začátek vystoupení Lídy Hroudové a Míši Fišerové. Na hlavu si nasadily čepici a předčítaly ze Spisovatelskýho aneb Frngolovýho slohu (autor – Marek Šolmes Srazil :-) Čtení se střídalo s písničkami Marka a Martinky. Pro obyčejného člověka jako jsem já to byl nevšední zážitek na celý život. Zaposlouchala jsem se do úžasných pěveckých improvizací královny Garany a do dokonalých kytarových variací Johna Ufouna. Na Markových písničkách je zajímavé, že má každá něco v sobě ukrytého, každá je něčím zvláštní a krásná. Ne všem skladatelům se podaří, aby se každá jejich písnička podařila a stejně dobře poslouchala jako všechny ostatní.

Většina písniček byla z cédéčka The Ignu - Šolmes, ale některé jsem předtím ještě neslyšela. Všem doporučuju aspoň jednou obětovat trochu času na podobné koncerty, nechat se unést melodiemi a zamyslet se nad smyslem předčítaného vyprávění.

I když vystoupení skončilo, atmosféra byla stále stejně pohodová jako během vystoupení a všichni odcházeli s úsměvem na rtech a spokojení se svojí volbou programu na pro tento večer.

Hanka Hanynka Slanařová - druhá zvláštní dopisovatelka Ignu