Divadlo ZávraťBezstarostná improvizace o třech osobách

 

Závrať, neboli závratné držení našich těl v rovině, která nám není vlastní, leč neopakovatelně přináší touhu létat v nereálných chvílích kamsi daleko za obzor... Divadlo Závrať je založené na úplné improvizační lince, která se za vaší pozornosti a naší otevřeností může setkat s vaší nití uprostřed prostoru, v kterém jsme se sešli, neboť... "Některé věci jsou nesdělitelné, ale někdy potkáš člověka, který má podobnou niť v sobě. Má stejné pnutí, stejný čas a stejně otevřené dveře do prostoru, který nikdo nevidí. Myslím, že proto jsem tě potkala.V mé samotě města z tebe svítila niť... Žlutě, oranžově, zlatě. Svítila na dálku, ač jí nikdo nevnímal. A vlastně u té nitě všechno začíná a nevím, kde končí...."

 

Divadlo Závrať

 

 

Ludmila Lili Hroudová (1971)

Absolventka konzervatoře Jaroslava Ježka. Účinkovala v Divadelním studiu Čisté radosti pod vedením Jaroslava Duška ve hře Terasa, Imaginární překvapení, Starostovic Mařenka a jiné. Pod vedením H.Smrčkové nastudovala představení Prodaná nevěsta, Sebevrah, Cyrano z Bergeracu. Poté se začala zajímat o projekty s improvizací a odehrála mnoho představení v divadlech, klubech, zahradách a pod širým nebem. Společným tématem však byla otevřená hra a propojení hudby, pohybu a slova. Nyní hostuje v divadle Kampa a píše si scénář k představení. Také pracuje na dětských pohádkách, ráda by dokončila příběhy Médi Pucínka a veverky Skákalky.

Míša Fišarová (1971)

Navštěvovala Damu, pravidelně vystupuje v divadle Spektrum v Karlíně, zahrála si ve filmu Babička aneb jak to bylo doopravdy Boženu Němcovou a byla za film nominována na Českého lva. Točí pro českou televizi a nyní ji můžete spatřit v inscenaci Past na myši od Aghaty Christie v roli Molie. Také napsala knihu pro děti Nikolina cesta.

Marek Šolmes Srazil (1973)

Učitel v Montessori school v Praze, vede několik dětských Hv kroužků, spolupracuje s CID (Centrum integrace dětí), píše pohádky a písně pro děti, básně a všelijaké další písání, je hlavním vedoucím turistického oddílu Vlčata a učí děti na kytaru. Skladatel, zpěvák, kytarista a vedoucí tří kapel: The Ignu (beat-grunge), The Ignu Pianissimo (sixties-folk) a The Ignu Underground (psycho). Se svou knihou „Pohádky do postýlky“ vystupuje pro děti po celé ČR. Nyní připravuje cd s dětskými písněmi.

design, html/css maroslav a i.d.