Na těchto stránkách najdete aktivity Marka Šolmese SrazilaChceteli podpořit Šolmesův web, prosíme, použijte na svých stránkách tento banner:

kód:

<p><a title="The Ignu" href="http://www.ignu.cz/">
<img src="http://www.ignu.cz/imaginace/b1.gif" alt="Ihe Ignu, The Ignu Underground" width="88" height="31" title="The Ignu a The Ignu Underground" />
</a></p>

banner:

Ihe Ignu, The Ignu Underground

 

ŠolmesŠolmesŠolmesMarek Šolmes Srazil (1973) Vystudoval předškolní a mimoškolní pedagogiku a již od svých 14 let, kdy se stal rádcem v turistickém oddíle, zasvětil svůj život dětem. Působí osmým rokem jako třídní učitel v mateřské škole v Praze, vede několik dětských hudebních kroužků, spolupracuje s CID (Centrum integrace dětí), je hlavním vedoucím turistického oddílu Vlčata (od roku 1998, jeho členem je od roku 1984), vede „Šolmesův dětský klub“ pro děti od 3 do 10 let a učí děti na kytaru. Marek je také spisovatel, skladatel, zpěvák, kytarista a vedoucí dvou kapel: The Ignu a The Ignu Underground, s kterými vystupuje po klubech, s The Ignu také pro děti. Vydal několik autorských knih: Pohádky do postýlky, Pohádky do postýlky 2, povídky „Pod okny“, „Neotenie“ a sbírku básní „Od Máje do podzimu“. Také vydal několik cd svých kapel, autorské parodické cd „Eseretika“ a cd pro děti „Šolmes dětem“, nyní chystá vydání jeho pokračování a vydání svých nových pohádek „Žlabák a Žlabanda“. Toho času pracuje na říkadlech o zelenině. Se svou knihou „Pohádky do postýlky“ vystupuje pro děti po celé ČR, kde dětem předčítá, povídá si s nimi, zpívá a učí děti kreslit postavičky z pohádek. Také pořádá koncerty se svými dětskými písněmi, vystupuje s pořadem „Mějme rádi hudbu“ a zaštiťuje zábavné akce pro děti. Spolu s Lídou Hroudovou založil divadlo pro děti KPK (Kartáček, Pasta a Kelímek) a je členem improvizačního divadla „Závrať“ pro dospělé. Můžete navštívit jeho webové stránky: www.ignu.cz, kde si můžete poslechnout rádio Ignu, na kterém uslyšíte jak nahrávky Markových kapel a písně pro děti, tak nahrávky z indiánských táborů, které Marek pořádá.

design, html/css maroslav a i.d.